Navaden kruh

Navaden brezglutenski kruh

Sestavine:

1,5 kg presejane brezglutenske moke
4-5 dkg kvasa
1,5 dcl belega olja
1 žlico soli
1,5 l tople vode

Priprava:

Kvas pripravimo, kot običajno posebej na naslednji način: v lonček damo 1 žlico sladkorja, kvas zdobimo in zalijomo s toplo vodo (2 dcl).

Ko se kvas dvigne dodamo 1 zvrhano žlico moke, premešamo in pustimo nekaj minut, nato vlijemo v skledo, v katero smo pred tem presejali moko in naredili jamico - v katero vsujemo kvas. Spet primešamo malo moke, ko se masa v jamici dvigne, približno po 10 minutah - zamesimo testo, dodamo olje, sol in vodo. Testo ne sme biti pretrdo. Nato damo testo v ozki model, ki smo ga dobro namazali z margarino in potresli z brezglutensko moko (testo lepo narahlo zravnamo in potlačimo v model. Pekač pokrijemo s prtičem in pustimo vzhajati približno eno uro. Pečico ogrejemo na 220°C in kruh pečemo 1 uro ali več.

Kruh je izredno okusen, skorja rjavo zapečena, vendar mehka.

Recepti brez glutena

  • All
  • Glavne Jedi
  • Kruh In Pekovski Izdelki
  • Priloge
  • Sladice

Kontakt

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +386 (0)59 035 035 (Partizanska cesta)
  +386 (0)2 300 63 50 (Ljubljanska ulica)
  +386 (0)2 300 63 51 (Faks)
  Ljubljanska ulica 5 | 2000 Maribor

Delovni čas pisarne SDC
Pon - Pet: od 09.00 do 13.00
 

Povežite se z nami