Kaj je GDPR in kaj to pomeni za vas?

GDPR (General Data Protection Regulation) je kratica s katero označujemo Evropsko uredbo s področja varovanja osebnih podatkov. Gre za zakonodajo, ki vnaša strožja pravila na področju varstva osebnih podatkov, hrambe podatkov itd. Splošna uredba prinaša enotna pravila za varstvo osebnih podatkov v EU, določena ločena pravila pa bodo urejena tudi v novem Zakonu o varstvo osebnih podatkov s strani Slovenije.

Glavni namen zakonodaje, ki je nastala kot posledica digitalizacije in povečanega obsega zbiranja osebnih podatkov v namene trženja je, da daje uporabniku večji nadzor nad tem kaj podjetje oz. organizacija s podatki počne in na kak način jih obdeluje.

Uporabniki imajo po novi uredbi tako možnost vpogleda v podatke, ki jih organizacija hrani. Prav tako ima uporabnik vedno možnost, da zahteva od organizacije da nemudoma izbriše uporabnikove podatke.

Več o GDPR si lahko preberete tukaj.

Kako hranimo vaše podatke in za katere namene jih uporabljamo?

V Slovenskem društvu za celiakijo že v tem trenutku skrbno hranimo in obdelujemo vaše osebne podatke v skladu z novo zakonodajo GDPR. Podatki so varno shranjeni na strežniku, ki je zaščiten s varnostnimi certifikati. Do vaših podatkov lahko vedno dostopate preko portala crm.drustvo-celiakija.si

Vaše podatke uporabljamo za namene obveščanja - torej da vam lahko pošiljamo vabila, obvestila in druge informacije.

Vaše podatke (omejene) posredujemo le javnim financerjem (tj. Ministrstvom, Občinam in Fundaciji FIHO ter ZZZS) v kolikor za črpanje finančnih sredstev to od nas zahtevajo.

Vaših podatkov nikoli ne uporabljamo za tržne ali raziskovalne namene!

Nova uredba, kljub temu, da vaše podatke že hranimo varno, vam omogočamo stalen dostop do vaših podatkov in le teh NE uporabljamo za tržne namene, zahteva, da od vas ponovno pridobimo dovoljenje za nadaljnjo uporabo vaših osebnih podatkov za namene obveščanja.

Zato vas pozivamo, da čimprej - najkasneje do 25.5.2018 preko portala crm.drustvo-celiakija.si podate strinjanje za nadaljnjo uporabo osebnih podatkov.

V KOLIKOR VAŠEGA SOGLASJA DO TEGA DATUMA NE BOMO PREJELI BOMO V SKLADU Z ZAKONODAJO PRISILJENI VAŠE PODATKE IZBRISATI!

Socialno šibkim bolnikom smo poslali humanitarne pakete

V kratkem bodo socialno šibki člani SDC prejeli brezglutenske humanitarne pakete. S projektom pomoči socialno šibkim bolnikom s celiakijo že vrsto leto pomagamo tistim, ki živijo pod pragom reviščine in sicer na način, da jim omogočimo brezplačno udeležbo na društvenih aktivnostih oziroma znižano participacijo za letna letovanja ter jim vsaj večkrat letno pomagamo v obliki humanitarnih brezglutenskih paketov in na ta način vsaj delno ublažimo njihovo finančno stisko.

Glasovanje za kratki film o projektu LQ-Celiac

Pozdravljeni

G. Kopič je celoten čas trajanja projekta LQ-Celiac le tega spremljal s svojo kamero in sedaj, ko se projekt počasi zaključuje pripravil kratek film o samem projektu.

Ker se g. Kopič s tem filmom poteguje tudi za evropsko nagrado vas prosimo, če si lahko ta kratek film ogledate in zanj tudi glasujete. Za film lahko glasujete vsakih 24 ur.

Film si lahko ogledate na http://voting.ecday.eu/.
Način glasovanja: Na tem naslovu je potrebno poiskati film z naslovom LQ-Celiac. Pod videom kliknite na "Watch this video" in ko se odpre novo okno kliknite na "Vote for this video". To lahko ponovite vsakih 24 ur.

Opozorilo glede dveh izdelkov, ki močno presegata mejne vrednosti glutena

Na zadnjem testiranju izdelkov je bilo za dva izdelka ugotovljeno, da znatno presegata dovoljene mejne vrednosti. In sicer gre za izdelka navedena v spodnji tabeli.

Ime izdelka Vsebnost glutena v mg/kg Skladnost vsebnosti glutena po veljavni Uredbi*
Mercator žitne školjkice s kakavom >400 NE
Smokiji, Sunsnacks, Hofer >400 NE

*Uredba komisije (ES) št. 41/2009 z dne 20. januarja 2009 o sestavi in označevanju živil, primernih za ljudi s preobčutljivostjo na gluten.

Obvestilo o odpoklicu izdelka s trga

Obveščamo vas, da trgovska veriga Eurospin umika s tržišča izdelek Moka pražene koruze za paniranje zaradi prevelike vsebnosti glutena. V prilogi preverite za katero serijo izdelka gre.

Priloga: Obvestilo o umiku živila s tržišča.